SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÖLÜM BAŞKANININ MESAJI

Sevgili Öğrenciler,

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü olarak sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyarız.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, küreselleşen dünyaya yetişmek ve bu değişen dünyada başarılı bireyler olmak için gerekli birikimi edinmek isteyen öğrencilerin tercihidir. Uluslararası ilişkiler artık yalnızca devletlerin karşılıklı ilişkileri olmaktan çıkmış, hayatın her alanında tüm bireyleri etkileyen bir olguya dönüşmüştür.

Bu nedenle Bölümümüz, siz öğrencilerimize uluslararası ilişkilerde değişen dengeleri anlama ve yorumlama, uluslararası sistemi oluşturan çeşitli aktörleri ve bu aktörler arasındaki etkileşimleri analiz etme ve küresel dünyada etkin bireyler olma hususlarında yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Değerli öğretim üyelerimiz sadece ders saatlerinde değil ders saatleri dışında da sizlere zaman ayırarak, Üniversiteyi sizler için keyifli hale getirmeye çalışmaktadır. Ayrıca Üniversitemizin Türkiye’nin önemli şehirlerinden biri olan Manisa gibi tarihi açıdan zengin, sanayinin gelişmiş olduğu, nispeten daha sakin ve ucuz bir yerleşim yerinde bulunmasının da sizlere olumlu katkıları olacaktır.

Tüm bu unsurlar göz önüne alındığında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, öğrencilerine sunduğu akademik, sosyal ve kültürel imkânlar açısından alanında Türkiye’nin geleceği parlak bölümlerinden birisidir.

Tekrar hoş geldiniz…

  • Kamu Hizmet Standartlarımız
  • Kamu Hizmet Envanteri
  • Yonetim ve Ekonomi Dergisi
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik